مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمد رضا
نام خانوادگی:محمدی
نخصص ها:فقه و اصول

زندگی نامه

با سلام و درود به روح بلند امام راحل و شهدای گرانقدر اسلام که با نثار جان خویش زمینه ترویج فقه آل محمد (ص) را فراهم آوردند ، یادشان گرامی و راهشان مستدام حقیر درسال 1354 وارد حوزه عملیه بیرجند شدم . مقدمات را در آنجا فرا گرفتم و همزمان با اوج انقلاب اسلامی در سال 1357 به قصد ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه قم شدم .(البته آن روزها، قم سخن از انقلاب و نهضت داشت نه تدریس و تدرس) از آغاز سال تحصیلی 1358 وارد مدرسه تحت برنامه حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی (قدس سره) شدم و تا سطح را از محضر اساتید ارجمندی همچون حضرات آقایان : طالقانی ، عالمی ، نکونام ، مسعودی کاشانی ، صلواتی ، ابراهیم جناتی ، و استادی (ادام الله بقائهم) حظ وافری بردم .
پس از آن وارد دروس آزاد حوزه شدم و از محضر اساتید گرانقدری همچون حضرات آقایان : اعتمادی ، خرازی و مرحومان مغفوران پایانی و ستوده سطوح عالیه را فرا گرفتم .
پس از آن از دروس خارج فقه و اصول آیات عظام : وحید خراسانی ، فاضل لنکرانی ، ناصر مکارم ، میرزا جواد آقای تبریزی ، و غیرهم (ادام الله ظلهم) بقدر وسع خوشه چیده و اگر توفیق حاصل آید در صدد استفاده هستم . در بحث تفسیر از محضر آیات و اساتید ارجمند آقایان : مشکینی و جوادی آملی (ادام الله بقائهم) بی بهره نمانده ام.چند صباحی را هم افتخار تلمذ فیلسوف فرزانه حضرت آیت الله حسن زاده آملی را در بحث فلسفه داشته ام .